sobota, 30 kwietnia 2011

Przygotowania do wystawy na prośbę :)

Na prośbę moich nielicznych przyjaciół umieszczam moje prace malarskie. Odkąd znikam na długie godziny w mojej "pracowni" ciekawość ich zżera:D, w tym roku wystawa na 100% zawzięłam się! terminy gonią..formaty takie jakie mi się marzą czyli 150 wzwyż dopiero od maja będę mieć, ale póki co dokańczam malizny i to co zostało po moich malarskich perypetiach, czyli 10 obraz na 1 plótnie:), ale nie jest tak źle duże formaty też mam;) Dużo obrazów nie umieszczam bo nie nadają się najzwyczajniej w świecie i nie będą na wystawie, więc nie ma sensu, większość jeszcze bez laserunków czy werniksów,więc kolory jeszcze nie są takie jakie będą ostatecznie. No i wiadomo work in progress cały czasssss, wszystko jeszcze idzie na tapete, niektóre oleje schną mi nawet tydzień, więc waidomo... Seria 20 abstrakcji, która diametralnie zmieniła się po oprawie, która kosztowała mnie majątek, choć na to nie wygląda;), zasługuje na osobnego posta i sesje mega precyzyjną. Za niedługo też pokaże album z obrazami, który robiłam dla Beaty Jurkowskiej.


A to co teraz robię i jest w totalnych powijakach, to seria Mokradeł X i Mokradeł XI w nowej odsłonie co widać na 1 rzut oka oraz moja długo analizowana seria poliptyku po roboczym tytułem Kruki I,II,III,IV,V; czeka na mój mały eksperyment,musi być idealna bo za długo o niej myślę..


Teraz idę w trochę innym kierunku, skupiam sie na postaciach, ten obraz jest świeży:),ma dopiero 3 dni:))),
Kolory jeszcze nie to co chce, mierzę się z postaciami,mam nadzieję, że te zostaną ze mną na dłużej, obraz eksperymentalny, pod roboczym tytułem "Postacie".

Postacie

Teraz początki serii "Melancholia", "Rozbicia" i "Księżycową porą".. ok 80x60 już nie pamiętam, na pewno 3d

 Księżycową porą
 Melancholia
RozbiceTeraz seria Exodus I, II, III, IV,V. Chciałam żeby była dość monochromatyczna i bardziej osobista, moje postacie..,wymaga jeszcze pracy, tu mam problem z oprawą bo to płótna 3d, na początku robiły wrażenie więc mam ich dużo, a teraz płacze..
Teraz dość duży tryptyk seria Płonące miasto IV, V i VI, 100x60 choć dla mnie wciąż za małe, razem robi całkiem spore wrażenie, wiecznie nie dokończony, czeka na przyszły tydzień, kiedy porządnie podeschnie i zadziałam jedyneczką;) i położę laserunki w sienie palonej będzie wszystko ostatecznie i jedynka też będzie sienowa, to moja ostateczna decyzja nie zmienię zdania, dobrze się zapowiada, zacieram ręce:)))!!!

 Płonące miasto IV   100x60 olej
 Płonące miasto V  100x60 olej
Płonące miasto VI  100x60 olej


Teraz seria Mokradeł, która się ciągnie od zawsze, na wystawę chyba tylko Mokradła IX, a Mokradła VII i Mokradła VIII już wiem co się z nimi stanie wrrrrr, ale żeby nie było, że tego nie skończyłam!

 Mokradła IX   70x55 olej jeszcze nie werniksowany, schnie mi, więc kolory nie te, na wystawe
 Mokradła VIII 
Mokradła VIIna samym dole mam nadzieję, że to będzie w tym poście, moje stare prace po zmianach, będą na wystawie na 90%. Seria 100x70 x 2 olej seria Mokadła, Mokradla I i Mokradła III, oraz seria płonące miasto I,II,III, która już zawerniksowałam i kolory mi wyszły takie jak chciałam.

 Mokradła I   100x70 olej
 Mokradła III  100x70 olej

 Płonące miasto I   40x40 olej
 Płonące miasto II   40x40 olej
 Płonace miasto III   40x40 olej2 komentarze:

  1. Genialne! Przepiękne kolory! Nie mogę przestać się wpatrywać. Gdzie będziesz je wystawiać? Kruki, Mokradła, Exodus, Księżycową Porą - moje ulubione. Pozdrawiam gorąco i może rzeczywiście nie wychodź z pracowni:)

    OdpowiedzUsuń